T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Uşak İl Sağlık Müdürlüğü Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Uşak İl Sağlık Müdürlüğü Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

GÖZ HASTALIKLARI KLİNİĞİ

Güncelleme Tarihi: 15/02/2021


Göz Hastalıkları

Klinik kadromuz 1 öğretim üyesi ve 5 uzman doktordan oluşmaktadır. Yataklı servisimiz 20 adet yatak ile, ameliyathanemiz ise haftanın 5 günü ameliyat yapılabilecek şekilde hizmet vermektedir.

Hekimlerimiz;

Dr. Öğr. Üyesi Hatice Daldal

Uzm. Dr. Mehmet Acar

Uzm. Dr. Mehmet Barış Başer

Uzm. Dr. Numan Küçük

Uzm. Dr. Sevil Türüdü

Uzm. Dr. Suzan Doğruya

Kliniğimizde otorefraktometre ( otomatik kırma kusuru ölçümü ve gözlük numarası tespiti) , çocuklar için fotorefraktometre (kırma kusuru ölçümü, şaşılık tespiti), tonometre (göz tansiyonu ölçümü), pakimetre (kornea kalınlığı ölçümü), ultrasonografi, biyometri, görme alanı, Optik Koherens Tomografi ( OCT- Retina kalınlık ölçümü ve kesit alınması ), Fundus Floresein Anjiografi (FFA- Retina anjiyografisi), Nd-YAG Laser, Argon Laser cihazları bulunmaktadır.

Fakoemülsifikasyon (fako) yöntemi ile katarakt ameliyatı, göz kapağı hastalıkları cerrahisi, doğuştan veya edinsel gözyaşı kanalı tıkanıklığı cerrahisi, probing (sondalama) ve tüp uygulamaları, şaşılık cerrahisi, diyabet, damar tıkanıklığı, üveit gibi hastalıklara bağlı sarı noktada ödemde ve sarı nokta hastalığında göz içi iğne tedavisi, diyabet için argon laser fotokoagülasyon işlemleri yapılmaktadır. Kliniğimiz tıbbi retina uygulamaları için önemli bir referans merkezi olmuştur.